PERRE TULEB BEEBI – VASTSÜNDINU VOODI MUGAVAKS JA TURVALISEKS

PERRE TULEB BEEBI – VASTSÜNDINU VOODI MUGAVAKS JA TURVALISEKS

Uuele ilmakodanikule toa sisustamisel on lapsevanematel erinevad nõuded lastetoa mööblile. Magamine on vastsündinu kõige tähtsam töö. Beebi magamisharjumused võivad meie tavapärase elu tagurpidi pöörata – tulemuseks on lapsevanema väsimus ja unepuudus. Kõige muude oluliste asjade juures tuleb selleks, et meie pisikese silmarõõmu uni oleks võimalikult magus ja rahulik, talle voodit valides pöörata tähelepanu ergonoomilisusele ja turvalisusele.

Turvalisus ennekõike

Võrevoodid on loodud eelkõige lapse turvalisust silmas pidades. Valiku tegemisel tasub tähelepanu pöörata võrede kvaliteedile ja paigutusele. Turvalised vastsündinu voodi võred on tugevast, siledast materjalist ning paigaldatud sellise tihedusega, et laps saab nende vahelt küll piiluda, kuid tema pea võrede vahele ei mahu. Hoolikas tuleb olla ka võimalikul hilisemal võrede osalisel eemaldamisel, et ei jääks ohtliku laiusega võrevahet.

Voodipõhja paigutuse ja kõrguse reguleerimisel tuleb jälgida, et kõrgusevahed oleks nii parajad, et beebi end keerates või hiljem istukile/püsti ajades voodist välja ei kukuks. Turvalisuse eesmärgil on vajalik, et voodi kõik pealmised mööbliosad oleks kumerate servadega.

Ergonoomiline madrats toetab lapse arengut

Voodi disaini kõrval on veelgi olulisem õige madratsi valik. Hea, kvaliteetne ja ergonoomiline madrats toestab lapse keha nii, et ta selg on magades õiges asendis, tagades lapse seljale ja lülisambale õige toetuse ja magamise mugavuse. Tähelepanu tuleb pöörata täitematerjaline, et see nö ei vajuks ära, ega läheks muhklikuks. Õige magamisasend on kasvava lapse arengu puhul väga oluline. Madratsi lihtsamaks hooldamiseks ning hügieenilisena hoidmiseks on hea kui madratsikate on eemaldatav. Kattematerjal peab olema nahasõbralik, võimalikult naturaalsest materjalist. Lisaks võiks madrats olla antiallergiline.

Lapsele voodi valimisel tasub investeerida tulevikku

Võimalusel tasuks soetada voodi, mida saab kasutada pikka aega. Selleks, et lapse kasvades ei peaks mitmeid kordi soetama uut voodit, võib valida lastevoodi, mida on võimalik muuta. Voodil peaksid olema eemaldatavad turvapiirded ja seda peaks saama pikendada. Sellisel juhul saab beebivoodi lihtsalt tavavoodiks monteerida. Madrats tuleb aja jooksul välja vahetada, kuid see on siiski väiksem kulu kui uue voodi soetamine.

Praktilised sahtlid säästavad ruumi

Kuna lastetubades on sageli palju mänguasju, siis kuluvad lisasahtlid alati ära. Võimalik on soetada voodeid, mis on varustatud mahukate sahtlitega, kus saab mugavalt hoiustada nii tagavara mähkmeid, voodiriideid kui mänguasju. Mõnedel mööblikollektsioonidel saab sahtleid lisana juurde soetada, kui esialgu ei peeta vajalikuks nende olemasolu. Mõne voodi sahtlit saab kasutada lausa lisavoodina, soetades vastava madratsi.

Lemmikmustritega vastsündinu voodi

Voodipesu valides on hea muretseda lisaks tekile, padjale, tekikotile, linale, padjapüürile ka voodipehmendus. Pehmendus kaitseb Sinu last magamise ajal, et ta ennast vastu voodivõresid ära ei lööks. Voodipesu tuleb valida eakohaselt õige suurusega, paksusega jne. Nende kangaste valik on mitmekesine, värviküllaste ja imekaunite mustritega. Valige enda pere jaoks sobivaim muster, kuid jälgige, et voodipesu materjal oleks võimalikult kvaliteetne, nahasõbralik ning mõeldud kasutamiseks lastele.

Valvake mugavalt lapse und

Beebimonitorid on usaldusväärsed beebivalvurid. Sel ajal kui vastsündinu voodis tudub, saavad vanema rahuliku südamega omi toimetusi teha. Beebimonitorist on iga hääleke, mis laps teeb, lapsevanemale kohe kuulda. Ja nii saab kiiresti oma imekalli beebi ärkamist ema ja isa naeratusega kaunimaks teha. Leia oma pere jaoks sobivaim beebimonitor meie e- poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!